IEEE

IEEE, mühendislik, bilgi işlem ve teknoloji profesyonelleri için dünyanın en güvenilir kaynağıdır. Dernek, küresel bir topluluk olarak insanlığın yararına teknolojik yeniliği desteklemektedir. Üye iş birliği ve derneğin çeşitli yayın, konferans, eğitim kaynakları ve standart geliştirme seçimi sayesinde IEEE gelecek nesillere ilham verirken yenilik ve teknolojik mükemmelliği geliştirir. 1884 yılında Alexander Graham Bell ve Thomas Edison gibi dönemin büyük bilim adamlarınca temelleri atılmıştır.

150 ülkede 426.000'i aşkın üyesi (71.000'i öğrenci) ile IEEE, tüm dünyaya yayılmış 10 alt bölgesi, 300’den fazla yerel bölgesi ve 1430’dan fazla öğrenci koluyla çalışmalarını sürdürmektedir. Türkiye’nin de içinde bulunduğu 8. Bölge'de (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) 5000'i öğrenci üye olmak üzere 26.000 üyesi vardır.

IEEE ESOGÜ

IEEE Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (IEEE ESOGÜ) Öğrenci Kolu, başta tüm mühendislik fakülteleri olmakla beraber, tüm bölümlere hitap eden bir koldur. Kulübümüz, sene içerisinde üyelerimize yönelik konferanslar ve seminerler düzenlemesi, teknik dersler verilmesi, sosyal ve teknik gezilerin organize edilmesi amacıyla ESOGÜ Mühendislik Mimarlık Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü bünyesinde faaliyet göstermektedir. IEEE ESOGÜ Öğrenci Kolu, sadece teknik temelli bir kulüp olmayıp üyelerinin sosyal yaşamları ile ilgili sorumluluk üstlenir. IEEE ESOGÜ Öğrenci Kolu üyelerinin mesleki ilgi alanları ile bilgilenmesini, fikir dünyalarının gelişmesini, kişisel özelliklerinin ortaya çıkarılıp bu eğilimlere göre iş bölümü kavramının geliştirilmesini sorumluluğu bilir. IEEE ESOGÜ Öğrenci Kolu, Türkiye’de ve dünyada olan gelişmeleri yakından takip etmek amacıyla Türkiye ve dünyanın çeşitli bölgeleri içindeki öğrencileri ile birlikte iletişim içinde olup bilgi ve fikir alışverişinde bulunur.

MİSYONUMUZ

IEEE ESOGÜ’deki üye öğrencilerin öğrenim yaşantıları boyunca kazandıkları akademik birikimi, yenilikçi ve girişimci ruhun ürünü olan etkinliklerde kullanmasına fırsat yaratarak onları profesyonel iş hayatının şartlarına hazırlamak.

VİZYONUMUZ

Yenilikçi fikirlerimiz ve işini iyi yapan ekip üyelerimizle birlikte sadece bir öğrenci kulübü olmanın ötesinde şirketlerin tercih ettiği etkin donanımlı mühendis adayları olmak.

Başta Eskişehir Osmangazi Üniversitesi olmakla birlikte Türkiye’de de adı duyulmuş öğrenci topluluğu olmak.

Bir çok etkinliğimizle birlikte mühendisler ve öğrencileri bir araya getirerek günümüz ve gelecek arasındaki köprüyü kurmak.

     Üye Sayımız:   800+

    Yönetim ve İdari Kurul Üye Sayımız:   13

    Etkinlikler:  4

    Projeler:  13+

    Workshoplar:  8+

    Teatalklar:  8+

    Teknik Geziler:  8+ 

 

 

 

Pill Digital