Engineering in Medicine and Biology Society nedir?

    Engineering in Medicine and Biology Society (EMBS), fen bilimlerini temel alarak mühendislik uygulamalarından faydalanmayı amaçlayan ve gücünü IEEE’den alan en büyük biyomedikal topluluğudur. Dünyanın 97 ayrı ülkesinde sektördeki profesyonel bilim insanları ve öğrencilerden oluşan 12.000 üyesiyle, günümüzde ve gelecekte sağlık alanında ve bilimsel çalışmalarda kullanılacak teknolojinin geliştirilmesinde etkin rol almaktadır. Bunun yanı sıra, ülkemizde faaliyet gösteren 27 üniversitedeki aktif öğrenci kollarıyla çalışmalarını sürdürmektedir.


 Akıllı Serum Projesi:  Teknoloji ilerledikçe ve insan hakları dünya genelinde daha iyi korunulduğu sürece, hastanelerdeki kargaşa da artıyor. Özellikle en dolu saatlerde hastanelerde çalışan hemşirelerin görevleri kontrol altına alınamaz zorluklara erişebiliyor. Projemiz, herhangi bir sebeple serumdan sıvı çıkmadığı zaman hemşirenin cihazına sinyal göndererek hemşireyi bilgilendirecektir.

Workshop Etkinlikleri: 
  IEEE ESOGU EMB ekibi olarak bu sene, proje hazırlayabilecek insanlar olmak için uğraştık. Ekip olarak çalışmayı, kriz yönetmeyi ve akademik dilde yazı yazmayı öğretecek etkinlikler yaptık.
  6 Kasım’da yaptığımız Lava Lambaları ile, bu seneki programımıza renkli ve eğlenceli bir başlangıç yaptık.
 ⇒ Proje oluşturma ve proje tasarlama çalışmaları yaptık.
 ⇒ 18 Kasım’da Toz ve sıvı deterjan yaptık.
 ⇒ 4 Aralık tarihinde Hayvanat bahçelerinin gerekli olup olmadığınının münazarasını düzenledik.

Pill Digital