2 Günde Şirket-i Alem

    Bu yıl on ikincisini düzenleyeceğimiz etkinlik bünyesinde Türkiye'nin dört bir yanından gelen üniversite öğrecileri, 10 üst düzey konuşmacı ve fuaye alanında 8 girişimcinin Start-Up'ı olacaktır. Geleceğin firmalarının ilham verici oturumlarını ve geleceğin uygulamalarını gözlemlemek için harika bir fırsat olan 2 Günde Şirket-i Alem Etkinliği 7-8 Mart tarihlerinde sizlerle birlikteydi.


 Konuşmacılarımız:

5 Mühendis Kafası: Samimi, pragmatik, sadece yapılması gerekeni değil nasıl yapılacağını da anlatan pratik uygulanabilir gerçek hayatta yaşanmışlıklardan yola çıkarak uygulanabilir bilgi veren, eğlenceli, yenilikçi, eğitici ve herbiri birbirinden farklı 5 kafadar. Her ne kadar farklı desekte ortak çok anıları olan 5 Mühendis Kafası, bu sene 2 Günde Şirket-i Alem etkiğimizde sosyal konuk olarak bizlerleydi.

Zico Ufuk Batum: Fransa ve Türkiye’de farklı sektör ve kuruluşlarda yöneticilik ve genel müdürlük görevlerinde bulunmuş, günümüze kadar yaklaşık beş yüz yazısı, çalışması ve raporu, ayrıca iki kitabı bulunan UFUK BATUM bu seneki 2 Günde Şirket-i Alem etkinliğimize katılım gösterdi.

Ongun Tan: 20 Yıla yakın Teknoloji ve Pazarlama Deneyimi ile 3 Farklı Girişimin Kurucusu olan, iki farklı TEDx konuşması, onlarca seminer, zirve ve kurumsal etkinlikler ile binlerce kişiye ilham verici motivasyon konuşmalarıyla Türkiye'nin ilk ve en büyük inovasyon topluluğu Makers Türkiye'nin Founder & CEO'su ONGUN TAN, bu seneki 2 Günde Şirket-i Alem etkinliğimize 
atılım gösterdi.

Oğuz Mülazımoğlu:
 İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi mezunu Oğuz Mülazımoğlu, kariyerinde Knoll Alman Genel Müdür Yardımcılığı, Almanya'da 35 ülkeden sorumlu Global Ürün Yöneticiliği, Bayer Farma Türkiye Ülke Sorumluluğu gibi üst düzey görevlerde bulunmuş ve şu anda Türkiye'nin en büyük ilaç firması olan ABDİ İBRAHİM'in General Manager'ı olarak 2GŞA’20 sahnesinde sizlerleydi.


Burak Zengin:
 İnsan Kaynaklığına Üniversite yıllarında başlamış ve bu alanda 10'dan fazla konferans 50+ eğitim ve birçok etkinlik sığdıran, şu anda İK Proje Yöneticisi olarak yaşamını sürdüren Burak Zengin uzmanlık alanı olan ve tüm öğrencilerin korkusu İşe Alım Süreci konusuyla, bu seneki 2 Günde Şirket-i Alem etkinliğimizde bizlerleydi.


Tunç Berkman:
  2016-2018 yılları arasında Vestel CMO’su olarak 3 defa yılın en başarılı CMO’su seçilen ve şu anda Mobilexpress’in kurucu yatırımcısı, Chado Tea’nin ortağı ve WorQuarters’in yatırımcısı olan TUNÇ BERKMAN, etkili oturumuyla bu seneki 2 Günde Şirket-i Alem etkinliğimize katılım gösterdi.


Deniz Okumuş:
 15 yıla yakın girişimcilik tecrübesi ile 3 farklı girişim kurmuş, bugüne kadar farklı girişimlere de çatı olarak ayakta kalmalarına ve büyümelerine katkılar sağlayan, 2019 Yılında EY tarafından yılın startup girişimcisi finalisti ve Şirketortağım Melek Yatırım Ağı’ndan Melek yatırım almış Türkiye’nin ilk abonelik yönetim platformu olan Abonesepeti’nin Kurucusu ve Ceo’su olan DENİZ OKUMUŞ, Girişimcilik, Startup ve Melek Yatırımcılık konusu ile 2 Günde Şirket-i Alem sahnesinde sizlerle birlikteydi.


Kemal Korkmaz:
 Dünya çapında 70+ kardeş şirketi bulanan ve Türkiye'de de sektörünün lider kuruluşu olan PERI den Kıdemli Satış Mühendisi Kemal Korkmaz deneyimlerini aktarmak üzere bizlerle birlikteydi.


Melih Abdullahoğlu:
 Büyük yatırımlar alan Start-Up’larda Ceo Yardımcısı olarak görev almış,Türkiye’nin en iyi firmalarında yazılım,teknoloji operasyon gibi farklı pozisyonlarda çalışan ve bu sene Trendyol'da Product Manager olarak görev alan MELİH ABDULLAHOĞLU aynı zamanda Türkiye’deki en genç motivasyon konuşmacısıdır. Deneyimlerini aktarmak üzere bu seneki etkinliğimize katılım gösterdi.


Tahsin Öztürk:
 Ülkemiz sanayisinin gelişimine hız kazandırmak için bilgisayar analizine dayalı üretim yaklaşımının yaygınlaşması gerektiğine inanan ve bu doğrultuda Türkiye'de lider mühendislik analiz yazılımlarının distribütörlüğünü ve teknik destek hizmetini sağlayan Numesys’ten Businnes Development Manager TAHSİN ÖZTÜRK, 2 Günde Şirket-i Alem sahnesinde sizlerle birlikteydi.


 Bu seneki etkinliğimizde bulunan Start-Up firmaları:

Fongogo: Her türlü projenin hayata geçmesi için ihtiyaç duyulan sermayenin kitlelerin desteğiyle bir araya getirilmesine aracı olur. Proje sahiplerinin proje sayfaları yaratıp ödeme sistemlerini kurabileceği ve sistemi yürütebileceği düzeneği Fongogo sağlar.

Tripedia: Tripedia Tasarım Atölyesi olarak açık kaynak kütüphanelerden, akademik çalışmalardan ve güncel teknolojik gelişmelerden yararlanır. 3 boyutlu yazıcı ile üretim gerçekleştirmek isteyen herkesle edinilen bilgileri paylaşmak ister.

AboneSepeti: Abonesepeti, tüketicilerin abonelik ihtiyaçlarını, fatura ödeme ve abonelik iptal taleplerini tek bir kanaldan ekonomik ve hızlı çözümlerle sağlamak amacıyla genç girişimci mühendis tarafından 2016 yılında kurulmuş web tabanlı bir hizmet servisidir. 2017 yılı başında Şirket Ortağım Melek Yatırım Ağı ’ndan yatırım alarak büyümesine hızla devam etmektedir.

444 Dergi: Tek panelden tüm kurumları karşılaştırıp doğru aboneliği başlatmak ve ihtiyacı karşılamayan abonelikler nedeni ile mutsuz müşteri deneyiminin önüne geçmek amacıyla Deniz Okumuş tarafından kurulan 444 Dergi, Türkiye’nin en büyük dergi abonelik platformu olan ve tüm yayıncıların dergilerini müşterilerine %70'e varan avantajlı fiyatlarla düzenli olarak ulaştıran bir start-up tır.

Opgrov: Topraksız tarım üzerine farklı farklı çalışmalar yapan ve bu alanda kendini geliştiren bir start-up tır.

Others: Others, ek gelir kazanmak isteyen öğrencilerle, yapamadıkları veya yetiştiremedikleri işlerini üniversite öğrencilerine yaptırmak isteyenleri bir araya getiren bir pazar yeridir. Others’ta şirketler, startuplar, öğrenciler veya herhangi bir kişi görev açabilirken, görevleri sadece üniversite öğrencileri yapmaktadır. 

oyna: oyna, spor yapmak veya oyun oynamak isteyen kullanıcıların kendilerine hızlıca oyun partneri bulmalarını sağlayan sosyal bir mobil uygulamadır. oyna kullanıcıları, uygulama üzerinden çevrelerindeki spor ve oyun tesislerini inceleyebilir; rezervasyon yaptırabilir.

 

Pill Digital